новини и събития

30
Септември
Открит урок по пиано и солфеж в Детска къща МОМО

Пианото е инструмент с огромни възможности, позволяващ на децата да развият своите музикални заложби, но също да изразят своите емоции и да изявят личността си. В ранна детска възраст заниманията по пиано за някои могат да са първи стъпки в музикалната кариера, защо не? Целта на курса в Детска къща „МОМО“ е придобиване на базови умения по пиано. Трите основни стъпки в началното обучение по пиано при нас са:

“По – естествено” – събужда емоционалността и фантазията. Открива и развива музикално-слухови и ритмични способности на детето. Създава изживявания, засилващи интереса и желанието за свирене. (музициране)

“Бързо” – разширява и задълбочава логическо и абстрактно музикално мислене. Възприема и усвоява теоретични знания. Формира специфични двигателни сръчности (фина моторика)

“Леко” – изгражда навици за концентрация и разпределение на вниманието. Волеви качества и устойчивост при трудности в процеса на обучение.

Уроците по пиано са съчетание от различни клавирни методики, съобразени с възрастта, възможностите и темперамента на детето. Прилага се иновационната методика: “Музика в цветове”. Придружени са и от седмични занимания със солфеж.

Солфеж
Солфежът е неизменна част от обучението по музика. Изучаването му в ранна детска възраст е важен елемент от развитието на музикалните способности: ладов усет, метроритмичен усет, музикална памет, както и на различните видове слух: мелодичен, хармоничен, тембров, релативен, абсолютен. Как солфежираме ние?
Музикалните игри и забавният тон са в основата на преподаването на музика и солфеж. Осем цвята, осем ноти! В осемте основни цвята разпознаваме осемте основни нотни височини. Рисуваме ноти и музикални стълбички. С помощта на топлите и студени цветове пишем акорди в мажор и минор. Композираме музика с цветни фигурки и с боички. И така бързо и успешно стигаме до четене и писане на ноти.

Заниманията по пиано са веднъж седмично в петък с продължителност 45 мин; заниманията по солфеж се провеждат в група един път в седмицата с продължителност от 30-45 мин. Цена месечния курс (включва 4 часа пиано и 4 часа солфеж): 70 лв

За въпроси и записвания можете да ни пишете на MAIL@GRADINAMOMO.COM

 
Програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари незабравим летен ден

По случай края на учебната година програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари на 30 ...още

 
Великденска украса през Пролетната ваканция

Отново Ви каним на нашите пред Великденски работилници, за да си изработите Великденска украса. ...още

 
ВДЪХНОВЯВАЩАТА ИСТОРИЯ ЗА МЕЧТИТЕ, ОБРАЗОВАНИЕТО И FUSION SCHOOL

Преди повече от 6 години Иво, Зара, Силвия, Христина, Йордан, Ивана и Стефания се срещат без ни ...още

 
Приказна градина

С настъпването на пролетта в Детска архитектурна работилница ще си направим приказни градини, ...още

 
Музикална картина

Ателие за деца от 6 до 12 години „Музикална картина” е общ проект между отдел ...още

© 2025 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.

design DO      development TaraSoft