новини и събития

28
Ноември
Лястовичи полет – танцов спектакъл от деца за деца

28 ноември 2014 г., 18 ч., ЧСОУ „Българско школо“, гр. София

„Лястовичи полет” е най-новия проект от образователната програма „Танцуващи хлапета” на Фондация „Танцово изкуство – Илиев” в партньорство с Фондация „Америка за България“, Посолството на САЩ в София и три столични училища.
 
След успеха на мащабния авторски детски спектакъл „CLICK“, представен през 2013 г. в зала 1 на НДК като част от Sofia Dance Week, хореографът Петър Илиев пое ново творческо предизвикателство. Както и през миналата година, той обедини децата от три училища, включително деца в риск и от малцинствени групи, за да създадат заедно историята на един ден от училищния живот на две деца, през тяхното светоусещане. С учениците от всяко отделно училище, Илиев е разработил авторски репертоар, който впоследствие е обединен в цялостен танцов спектакъл.

В реализацията на танцовия спектакъл “Лястовичи полет” участват над  100 деца от 3 училища, включили се в програмата “Танцуващи хлапета 2014“ на Фондация “Танцово изкуство – Илиев”: ЧСОУ “Българско школо”, София/Младост; 103 ОУ “Васил Левски”, Филиповци/София; 116 ОУ „Паисий Хилендарски“, с. Яна.

Космополитната култура на утвърдения в САЩ и България хореограф Петър Илиев е особено вдъхновяваща за децата, които чрез танца могат да надскочат ограниченията на средата и да бъдат поощрени да творят наравно с връстниците си от големите културни мегаполиси. В това отношение „Лястовичи полет”, както и самата програма „Танцуващи хлапета“, са уникални и иновативни за България. Една от целите на инициативата е да покаже, че танцът е изключително подходящ не само за творческо развитие на децата и възпитаване на вкус към изкуството, но и за изграждане на личностни умения като постоянство, мотивация и самочувствие за постигане на резултати, независимо от трудностите. Нещо повече – тази творческа среща на деца от различни социални кръгове ги провокира да работят заедно в екип за постигане на една обща цел – успешна финална сценична изява.

Проектът се реализира с подкрепата на основните  финансови партньори на Фондация „Танцово изкуство – Илиев“ – Фондация „Америка за България“ и Посолството на САЩ в София, както и с помощта на Almagest и Domino’s Pizza.

Билети може да закупите в училищата и на място преди спектакъла.

 
Програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари незабравим летен ден

По случай края на учебната година програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари на 30 ...още

 
Великденска украса през Пролетната ваканция

Отново Ви каним на нашите пред Великденски работилници, за да си изработите Великденска украса. ...още

 
ВДЪХНОВЯВАЩАТА ИСТОРИЯ ЗА МЕЧТИТЕ, ОБРАЗОВАНИЕТО И FUSION SCHOOL

Преди повече от 6 години Иво, Зара, Силвия, Христина, Йордан, Ивана и Стефания се срещат без ни ...още

 
Приказна градина

С настъпването на пролетта в Детска архитектурна работилница ще си направим приказни градини, ...още

 
Музикална картина

Ателие за деца от 6 до 12 години „Музикална картина” е общ проект между отдел ...още

© 2025 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.

design DO      development TaraSoft