новини и събития

29
Септември
Интерактивен куклено-театрален спектакъл Пази детето на Столичен куклен театър

На 29 и 30 септември, от 10:30 ч., в 18 СОУ „Уилям Гладстон“ (ул. „Пиротска“ №68) са предпремиерните представления на интерактивния куклено-театрален спектакъл „Пази детето“. 

Спектакълът на Столичен куклен театър е финансиран от Столична програма „Култура“ на Столична община и реализиран съвместно с Главна дирекция „Национална полиция“. 

Премиерата на спектакъла е на 1 октомври, отново в 18 СОУ „Уилям Гладстон“.

„ПАЗИ ДЕТЕТО“ 
Текст и режисура – Елза Лалева, по идея на Кирякос Аргиропулос 
Сценография и кукли – Ива Гикова 
Музика – Константин Цеков 
Кукломайстор – Петър Чекуров 
Участват – Ваня Камянска, Георги Стоянов, Христо Димитров 

Проектът е пътуващо образователно представление, което чрез диалога и обучението засяга деликатни теми от детското ежедневие – пътна безопасност, поведение на детето в различни ситуации, поведение на детето на улицата, поведение при среща с непознат и др. 

 

„Пази детето” е представление, което ще се играе само в детски градини и начални училища на територията на Столична община и чрез интерактивната игра ще представя на децата важна информация.

Източник: www.artualno.info
 
Програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари незабравим летен ден

По случай края на учебната година програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари на 30 ...още

 
Великденска украса през Пролетната ваканция

Отново Ви каним на нашите пред Великденски работилници, за да си изработите Великденска украса. ...още

 
ВДЪХНОВЯВАЩАТА ИСТОРИЯ ЗА МЕЧТИТЕ, ОБРАЗОВАНИЕТО И FUSION SCHOOL

Преди повече от 6 години Иво, Зара, Силвия, Христина, Йордан, Ивана и Стефания се срещат без ни ...още

 
Приказна градина

С настъпването на пролетта в Детска архитектурна работилница ще си направим приказни градини, ...още

 
Музикална картина

Ателие за деца от 6 до 12 години „Музикална картина” е общ проект между отдел ...още

© 2025 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.

design DO      development TaraSoft