новини и събития

Хасковският Тангра с купата на кмета на Приморско танцьрите на уоркшоп с Раул Торес

Хасковския балет "Тангра" записа поредното успешно представяне в биографията си - фестивалът "В магията на танца и морето", организиран от община Приморско и Българската спортна танцова федерация. Възпитаниците на хореографът Дорина Инджова спечелиха купата на кмета на морския град и гранд при на БСТФ в стиловете класика, модерн, латино шоу, етно шоу и джаз.

Хасковските танцьори имаха възможността да участват в уъркшопи с наложили се в страната и чужбина хореографи. Един от тях е кубинецът Раул Торес, дългогодишен танцьор в световното кабаре "Тропикана", който проведе уъркшоп, а след това и демонстрация и шоу спектакъл със своята партньорка Надя Тончева на лятната сцена в Приморско. Освен това, Раул Торес участва и в съдийския състав и оценяваше танцьорите.

Уменията си по хаус денс с малките танцьори сподели бившата международната състезателка и водеща хореографка в стила Владислава Попова. Семинарът в стил модерн бе воден от изтъкнатия специалист за този стил Петя Стойкова.

Във фестивала в приморско участие взеха 7 клуба от страната. Освен хасковския балет "Тангра" в надпреварата се включиха "Самодива" - Пловдив, "Мираж" - Русе, "Супер форма" - София, и клубове "Съншайн" - Китен, Приморско и Царево.

20-те хаскоски танцьори се представиха с 92 танца и заслужено спечелиха овациите и възхищението на жителите и гостите на Приморско.

Ето и класирането на възпитаниците на балет "Тангра"

АКРО ДЖИМ

до 8 години

І място Надя Карагьозова

9-11 години

І място Виктория Овчарова

12-15 години

І място Красимира Вангелова

ТАНЦОВО ШОУ

до 8 години

соло

ІІ място Яна Стоянова

ІІІ място Габриела Марчева

Олимпийски надежди

ІІ място Надя Карагьозова

дует

ІІ място Надя Карагьозова и Габриела Марчева

9-11 години

дует

ІІІ място Яна Стоянова и Виктория Овчарова

9-11 години

ІІІ място малка група

12-15 години

жени соло

І място Петра Недялкова

ІІ място Даниела Панайотова

ІІІ място Василена Борисова

мъже соло

І място Павел Нохчев

дует

І място Петра Недялкова и Павел Нохчев

ІІ място Василена Борисова и Златина Димитрова

ІІІ място Румяна Георгиева и Кристина Динева

І място малка група

І място формация

над 16 години

соло

І място Виктория Кьосева

дует

І място Виктория Кьосева и Виктория Петрова

КЛАСИЧЕСКИ БАЛЕТ

до 8 години

соло

І място Виктория Иванова

12-15 години

соло

І място Петра Недялкова

ІІ място Кристина Динева

ІІІ Даниела Панайотова

І място малка група

над 16 години

соло

І място Виктория Кьосева

дует

І място Виктория Кьосева и Кристина Динева

Модерн танц

12-15 години

соло

І място Петра Недялкова

ІІ място Кристина Динева

ІІІ място Даниела Панайотова

дует

І място Петра Недялкова и Василена Борисова

ІІ място Даниела Панайотова и Румяна Георгиева

І място малка група

І място формация

над 16 години

І място Виктория Кьосева

дует

І място Виктория Кьосева и Кристина Динева

І място малка група

ДЖАЗ

12-15 години

соло

жени

І място Петра Недялкова

ІІ Даниела Панайотова

мъже

І място Павел Нохчев

дует

І място Кристина Динева и Даниела Панайотова

ІІ място Василена Борисова и Петра Недялкова

І място малка група

І място Формация

над 16 години

соло

І място Виктория Кьосева

ІІІ място Виктория Петрова

дует

І място Виктория Кьосева и Павел Нохчев

І място малка група

ЛАТИНО ШОУ

до 8 години

соло

І място Габриела Марчева

ІІ място Гергана Чобанова

9-11 години

ІІІ място малка група

12-15 години

І място Румяна Георгиева

ІІ място Кристина Динева

ІІІ място Даниела Панайотова

дует

І място Румяна Георгиева и Кристина Динева

ІІ място Даниела Панайотова и Василена Борисова

ІІІ място Петра Недялкова и Златина Димитрова

І място малка група

І място Формация

над 16 години

соло

І място Виктория Кьосева

дует

І място Мария Атанасова и Виктория Петрова

ХАРАКТЕРНИ ТАНЦИ

до 8 години

соло

ІІ място Яна Стоянова

9-11 години

І място малка група

12-15 години

соло

І място Даниела Панайотова

ІІ място Василена Борисова

над 16 години

І място Виктория Кьосева

дует

І място Виктория Кьосева и Вектория Петрова

ЕТНО ШОУ

12-15 години

І място Василена Борисова

ІІ място Румяна Георгиева

ІІІ място Даниела Панайотова

дует

І място Румяна Георгиева и Кристина Динева

ІІ място Василена Борисова и Златина Димитрова

ІІІ място Даниела Панайотова и Петра Недялкова

І място малка група

І място формация

над 16 години

І място Виктория Кьосева

дует

І място Мария Атанасова и Виктория Кьосева

І място малка група

БЕЛИ ДЕНС

до 8 години

І място Гергана Чобанова

12-15 години

І място Румяна Георгиева

ІІ място Даниела Панайотова

дует

І място Даниела Панайотова и Румяна Георгиева

ІІ място Кристина Динева и Златина Димитрова

ІІІ място Петра Недялкова и Василена Борисова

І място формация

над 16 години

І място малка група

ХИП-ХОП

12-15 години

соло

ІІІ място Василена Борисова

дует

І място Петра Недялкова и Василена Борисова

 
Програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари незабравим летен ден

По случай края на учебната година програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари на 30 ...още

 
Великденска украса през Пролетната ваканция

Отново Ви каним на нашите пред Великденски работилници, за да си изработите Великденска украса. ...още

 
ВДЪХНОВЯВАЩАТА ИСТОРИЯ ЗА МЕЧТИТЕ, ОБРАЗОВАНИЕТО И FUSION SCHOOL

Преди повече от 6 години Иво, Зара, Силвия, Христина, Йордан, Ивана и Стефания се срещат без ни ...още

 
Приказна градина

С настъпването на пролетта в Детска архитектурна работилница ще си направим приказни градини, ...още

 
Музикална картина

Ателие за деца от 6 до 12 години „Музикална картина” е общ проект между отдел ...още

© 2020 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.

design DO      development TaraSoft