новини и събития

13
Септември
Деца ще правят собствени филми в рамките на Световния фестивал на анимационното кино във Варна

Деца ще правят анимационни филми в специални работилници, като част от Световния фестивал на анимационното кино във Варна.

Фестивалът ще се проведе между 13 и 17 септември във Фестивалния и конгресен център.

Разширяваме и традиционната детска работилница, където малчугани ще имат възможност да направят собствен филм. Детският анимационен уъркшоп ще се проведе в галерия „Графити" от 14 до 16 септември. Това ателие се организира благодарение на финансовата подкрепа на Община Варна, чрез фонд „Култура" по програма „Варна – Европейска младежка столица", съобщиха организаторите.

Програма:

13 септември, 19 часа
Първа конкурсна програма-Късометражна анимация

Парад на Сати, Япония, 2016, 6‘

Пет лесни стъпки към откриването на сродна душа, Чехия, 2016, 5‘

Приписани постижения, Иран, 2016, 4‘

Вълните, Великобритания, 2016, 5‘

Аромат на здравец, Иран, САЩ, 2016, 5‘

Да играем все едно e 1949, Канада, 2016, 1‘

Цялата история, Великобритания, 2017, 7‘

Пакостници, Белгия, 2016, 5‘

Ябълкови резени, Дания, 2016, 11‘

Лимонено дърво, Португалия, 2016, 5‘

Бебешко падане, Тайван, 2016, 5‘

Ин, Белгия, 2017, 10‘

Тръшкане, Южна Корея, 2015, 1‘

Огърът, Франция, 2016, 10‘

ФКЦ, зала 1


14 септември, 11 часа
Първа конкурсна програма-Анимация за деца

Вълшебният жезъл, Русия, 2015, 3‘

Еднорогът, Белгия, Франция, 2016, 13‘

Откъде идват снежинките?, Русия, 2016, 3‘

У дома, Южна Корея, 2017, 7‘

Съвременни разкази от света. Котка и мишка, Русия, 2015, 13‘

Коя – Лоша количка, Хърватска, Словения, 2017, 3‘

Бокси: Задръстване, Унгария, 2016, 4‘

Чика, кучето в гетото, Германия, 2016, 16‘

ФКЦ, зала 1

Втора конкурсна програма-Късометражна анимация, 16 часа

Черна хроника, България, 2017, 9’

Г-н Нощ има почивен ден, Литва, 2016, 2’

Птичка, България, 2016, 4’

Южна гора, Япония, 2017, 6’

Мълчаливият Лондон, Великобритания, 2017, 3’

Стокхолм, Франция, 2017, 6’

Сладък зов, Германия, 2017, 4’

Стаята на татко, Южна Корея, 2016, 8’

Ярост, Полша, 2015, 3’

Градски аудио спектър, Германия, Швейцария, 2016, 3’

Fired Up, САЩ, 2017, 3’

Забрана, Белгия, 2016, 7’

Г-ААА , Великобритания, 2016, 2‘

Нищо не се случва, Дания, Франция, 2017, 12‘

Нутаг – Родина, Канада, 2016, 6‘

1960:: ФИЛМ :: КАДЪР , Великобритания, 2016, 2‘

ФКЦ, зала 1


Първа конкурсна програма-Пълнометражна анимация, 17.30 часа

Made in Brachycera, България, 2017, 70‘

ФКЦ, зала 1

Трета конкурсна програма-Късометражна анимация, 19 часа

Пролетно равновесие, България, 2017, 8’

Даръл, Испания, 2016, 3’

20 ритника, България, 2016, 6’

Преди и След, Южна Корея, 2016, 8’

Китово сърце, Дания, 2016, 7’

Трудно, Великобритания, 2016, 5’

Майка ми е щура, ЮАР, 2017, 3’

Майка Гарван, Чехия, 2015, 8’

Остров, Хърватска, 2017, 5’

Художник и хулигани, Русия, 2016, 12’

9 начина да нарисуваш човек, Русия, 2016, 6’

Битката при Сан Романо, Швейцария, 2017, 2’

Нощен ястреб, Хърватска, Словения, 2016, 8’

ФКЦ, зала 1

Втора конкурсна програма-Пълнометражна анимация, 20.30 часа
Зоотроп, България, 2017, 100’

ФКЦ, зала 1

15 септември, 11 часа
Втора конкурсна програма-Анимация за деца

Баба, България, 2017, 6’

Ние създаваме образи, Индия, 2016, 9’

Панголинът и таралежа, Великобритания, 2017, 4’

Папагалски залъгалки „Русия“, България, 2017, 5’

Пътешествие, Словакия, 2015, 8’

Нова бележка, Австралия, Франция, 2016, 3’

Синьото небе, Хърватска, 2016, 8’

Офицер Трагедия, Аржентина, Франция, 2016, 1’

Скъпи Татко, Белгия, 2016, 5’

Схематично шоу – Пещерен човек, Австралия, 2016, 2’

Последно повикване, Португалия, Великобритания, 2016, 12’


ФКЦ, зала 1


Четвърта конкурсна програма-Късометражна анимация, 16 часа

Прасешка история, България, 2015, 1’

Такси в джунглата, Япония, Южна Корея, 2016, 8’

Темпо, Холандия, 2016, 1’

Нищо не чувствам вече, Белгия, Канада, 2016, 9’

Мъж и жена. Водска история, Естония, 2016, 4’

По-долу от човек, Дания, 2016, 6’

Адам, САЩ, 2016, 2’

Летище, Хърватска, Швейцария, 2017, 10’

Смартфон живот, Китай, 2015, 3’

Мила Фог, Словакия, 2015, 11’

Искам..., Япония, 2016, 2’

Кукушка, Русия, 2016, 9’

Мъртва разплата, Австрия, 2017, 2’

Кой ден е днес, Португалия, 2015, 12’

Бонбони.zip, Япония, 2017, 4’

ФКЦ, зала 1


Трета конкурсна програма-Пълнометражна анимация, 17.30 часа

Тереза и Тим, Испания, 2017, 75’

ФКЦ, зала 1

Пета конкурсна програма-Късометражна анимация, 19 часа

Пърхане, България, САЩ, 2016, 10‘

Омраза за продан, Холандия, 2017, 3’

Среднощна елегия, България, 2017, 9‘

Сбогом, Словения, 2016, 6’

Незадоволително, Франция, 2016, 1’

И луната е застинала, Беларус, Германия, САЩ, 2017, 11’

Мол 84, Великобритания, 2016, 2’

Манивалд, Канада, Хърватска, Естония, 2017, 13’

Малко момиче, САЩ, 2016, 4’

Как си днес?, Великобритания, 2016, 7’

Любов, Франция, Унгария, 2016, 14’

У Дома, Чехия, 2016, 6’

ФКЦ, зала 1

Четвърта конкурсна програма-Пълнометражна анимация, 20.30 часа

Етел и Ърнест, Великобритания, 2016, 94’

ФКЦ, зала 1


16 септември, 11 часа
Трета конкурсна програма-Анимация за деца

Портокаловото дърво, Иран, 2016, 7’

Пуловерът, Аржентина, Франция, 2016, 1’

Знаеш ли колко те обичам: Приключенията на Зайко, Австралия, 2015, 11’

Паяжина, Русия, 2016, 4’

Хапване, Франция, 2016, 1’

Сомбрюк, Русия, 2017, 5’

Бил и Тони – Пица, Австрия, Хонг Конг, 2016, 2’

Ежова къщурка, Хърватска, Канада, 2017, 10’

Априори, Германия, 2017, 6’

За майките, Русия, 2016, 5’

Полюсни разстояния, Великобритания, 2017, 12’

ФКЦ, зала 1


Шеста конкурсна програма-Късометражна анимация, 16 часа

Страшното неизвестно, България, 2016, 3’

Местоположение, Полша, 2016, 10’

Ъгъл, Естония, 2016, 2’

Арабска зима, Ливан, 2016, 5’

По-добрo положение, Чили, Германия, 2016, 4’

Реорганизация, Израел, 2017, 11’

Извън себе си, Полша, 2016, 5’

На едно дръпване, Германия, 2016, 3’

Аеронавтите, Мексико, 2016, 11’

Целият свят е сцена, Германия, Сингапур, 2016, 1’

Корп., Аржентина, 2016, 9’

Следи от мимолетното, Полша, 2016, 8’

Изпушил, Белгия, 2016, 6’

Come Home, Белгия, 2015, 3’

ФКЦ, зала 1


Пета конкурсна програма-Пълнометражна анимация, 17.30 часа

Момичето без ръце, Франция, 2016, 76’

ФКЦ, зала 1


Седма конкурсна програма-Късометражна анимация, 19 часа

Риби, плувци, кораби, България, Китай, Русия, 2017, 9’

Татко, Германия, 2016, 2’

Ловецът без очи. Хантийска история, Естония, 2016, 3’

О, майко!, Полша, 2017, 12’

Лошо момиче, Франция, Турция, 8’

Куче полицай, САЩ, 2017, 6’

Пречупени – женският затвор в Хоенек, Германия, 2016, 7’

Кексче, САЩ, 2017, 2’

Анализ парализа, Швейцария, 2016, 9’

Капка по капка, Португалия, 2017, 9’

Тип-топ, Русия, 2016, 2’

Мъртви коне, Испания, 2016, 6’

Чуждо тяло, Полша, 2016, 7’

ФКЦ, зала 1

Шеста конкурсна програма-Пълнометражна анимация, 20.30 часа

Мъст, САЩ, 2016, 75’

ФКЦ, зала 1

Пълнометражна анимация за деца, 11 часа
Пук, по Валери Петров

ФКЦ, зала 1

Източник: www.moreto.net

 
Програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари незабравим летен ден

По случай края на учебната година програмата „Нестле за по-здрави деца“ подари на 30 ...още

 
Великденска украса през Пролетната ваканция

Отново Ви каним на нашите пред Великденски работилници, за да си изработите Великденска украса. ...още

 
ВДЪХНОВЯВАЩАТА ИСТОРИЯ ЗА МЕЧТИТЕ, ОБРАЗОВАНИЕТО И FUSION SCHOOL

Преди повече от 6 години Иво, Зара, Силвия, Христина, Йордан, Ивана и Стефания се срещат без ни ...още

 
Приказна градина

С настъпването на пролетта в Детска архитектурна работилница ще си направим приказни градини, ...още

 
Музикална картина

Ателие за деца от 6 до 12 години „Музикална картина” е общ проект между отдел ...още

© 2022 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.

design DO      development TaraSoft