приложно изкуство

Клуб "Дърворезба" - ОДК Шумен

arts_blue_line свързани магазини >
представяне grey_line

Една от най-атрактивните форми в Общински детски комплекс  – Шумен. Началото е поставено през месец февруари 2005 година.
Формата е клубна, а по-късно прераства в школа, където даровити деца усвояват тайните на един от най-старите български народни художествени занаяти. Ръководител на школата е Ангел Минчев.
Работи се с ученици от ІV-ХІІ клас. Децата се запознават с основни техники при художествената обработка на дърво, минавайки от най-елементарното до релефната дърворезба, откривайки красотата и топлината, излъчвани от дървото.
Работата е изключително ръчна. Изработват се пана, кукерски маски, пластики, раклички за бижута, рамки. По този начин у тях се създават умения и навици, усет за красивото и продължават традициите на българските народни художествени занаяти. 
По-големите ученици усвояват и дървостругарството. Изработват се солници, гаванки, свещници, часовници и бижутерия.
Школата участва със своите произведения на регионални конкурси и годишна изложба на ОДК.

Ръководител школа по дърворезба - Ангел Минчев

Други школи по приложно изкуство в Шумен

 
Школа по изобразително и приложно изкуство - ОДК Шумен

В школата "Изобразително и приложно изкуство" с ръководител Теменуга Христова ...още

 
Арт център Палитра

Арт център Палитра отваря врати за пръв път на 19.03.2006г. От тогава дейността на ...още

 
МОНТФИЗ

Школи МОНТФИЗ имат деветгодишна история в обучението на деца, младежи и възрастни в областта ...още

 
Работилница за изкуство

Тук ще се срещнете с три ентусиазирани дами и група нестандартно мислещи студенти по изкуства, ...още

© 2025 Kids Dreams Ltd. Всички права запазени.

design DO      development TaraSoft